włoska restauracja bez glutenu Kraków

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród szerokich wariantów, które proponuje kuchnia z Europy na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie dania to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. Fajna restauracja włoska w Krakowie Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *